Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/seofuture2/domains/adwokatsosnowski.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Spadki

Napisz testament z pomocą adwokata

Obecnie obowiązujące przepisy prawa pozwalają przyszłemu spadkodawcy na coraz swobodniejsze dokonywanie rozrządzeń swoim majątkiem.

Niezwykle pomocna dla realizacji woli spadkodawcy jest powołana jesienią 2011 r. instytucja zapisu windykacyjnego. Pozwala ona na przeznaczenie konkretnej osobie konkretnego przedmiotu, którego własność przejdzie automatycznie na zapisobiorcę w chwili śmierci spadkodawcy.

Polacy piszą coraz więcej testamentów, często polegając na własnej niby wiedzy, albo korzystając z pomocy osób niekompetentnych. Testamenty to dokumenty na wypadek śmierci, czyli takie, które „zaczynają żyć” po śmierci spadkodawcy i których, wtedy, nie można już poprawić. Skutek w postaci nieważności testamentu, lub poszczególnych jego postanowień, albo innej jego interpretacji niż chciał spadkodawca, ostatecznie niweczy wolę spadkodawcy.

Przepisy prawa spadkowego nie są ani łatwe do zrozumienia, lub zinterpretowania, ani powszechnie znane.